امام جمعه موقت بیرجند:
همه ارکان و مسئولان در مقابل حجاب مسئولیت دارند

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب گفت: همه دستگاه‌ها در زمینه حجاب مسئول هستند.

خبرگزاری فارس: همه دستگاه‌ها در زمینه حجاب مسئولند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب و سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم توسط رضاخان در سال 1314 اشاره کرد و افزود: بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه غیرقابل تحمل است.

وی بی‌حجابی و بی‌عفتی را از جریان‌های مقابله با حق خواند و تاکید کرد: نخستین جریان کشف حجاب در دوران رضاخان پهلوی از طریق بهائیت شکل گرفت.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دین اسلام نمونه‌های کاملی از عفاف و حجاب دارد، گفت: امروز دشمن از طرق مختلف می‌خواهد در این زمینه الگوسازی کند که خانواده‌ها باید هوشیار باشند.

نوفرستی با بیان اینکه حجاب مصونیت است نه محدویت، تصریح کرد: زنان با رعایت دستورات خدا در بحث حجاب می‌توانند در تمام سنگرهای اجتماعی حضور چشمگیر در کنار مردان داشته باشند.

وی همه دستگاه‌ها را در زمینه حجاب مسئول خواند و افزود: دانشگاه‌ها و مدارس نقش بیشتری در این راستا دارند و انتظار داریم رعایت حجاب اسلامی در این مراکز بیشتر مراعات شود.

امام جمعه موقت بیرجند از برگزاری باشکوه جشن‌های نیمه شعبان در استان قدردانی کرد و افزود: همه ما غیبت امام زمان (عج) را باور داریم و باید برای ظهور آن حضرت زمینه‌سازی کنیم.

نوفرستی یکی از فلسفه‌های غیبت امام زمان (عج) را آزمایش بشر خواند و گفت: اعتقاد به منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) ویژه مسلمانان نیست و دیگر ادیان نیز آن را باور دارند.