روزنامه آلمانی گزارش داد:
رابطه با اتحادیه اروپا، چالش جدید پیش روی سیاستمداران انگلیسی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آلمانی با اشاره به رویکرد اخیر مقامات انگلیس درباره ادامه رابطه این کشور با اتحادیه اروپا نوشت که تصمیم‌گیری در این مورد با توجه به اختلاف‌نظر در ائتلاف حاکم بسیار مشکل خواهد بود.

خبرگزاری فارس: رابطه با اتحادیه اروپا، چالش جدید پیش روی سیاستمداران انگلیسی

به گزارش فارس به نقل از "زوددویچه"، "دیوید کامرون"نخست وزیر انگلیس، برگزاری یک رفراندوم درباره مناسبات با اتحادیه اروپا را مطرح کرده است. با این حال برخی از هم حزبی‌های وی به این هم قانع نیستند و می‌خواهند اتحادیه اروپا را ترک کنند.

در این گزارش آمده است که به تازگی "لیام فاکس" وزیر دفاع پیشین انگلیس گفت که کشورش باید مناسبات خود با اتحادیه اروپا بازبینی کند و در غیر این صورت باید انگلیس اتحادیه اروپا را ترک کند.

همچنین کامرون خود را برابر گروهی می‌بیند که سیاستهای وی را به اندازه کافی محافظه کارانه نمی‌دانند. این گزوه که شمار آنها رو به افزایش است،از سیاست های نخست وزیر خشمگین شده‌اند.

کامرون برگزاری یک رفراندوم را زمانی معنی‌دار می‌داند که شرایط در منطقه یورو پایدار باشد.تا آن زمان کامرون اطمینان داده است که قاطعانه از علایق انگلیسی ها دفاع خواهد کرد. اما گروههای هم حزبی مشکوک به اتحادیه اروپا به این ترتیب متقاعد نشدند. هفته گذشته "جان بارون" از نمایندگان محافظه کار انگلیس اعلام کرد که وی حدود ۱۰۰ امضا از دوستان هم حزبی خود برای نامه ای که خطاب به کامرون نوشته شده است جمع کرده که در این نامه از نخست وزیر خواسته شده که بعد از انتخابات پارلمانی 2012 درباره عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار شود.

زوددویچه نوشت که آنچه که شرایط را برای کامرون پیچیده‌تر کرده این حقیقت است که وی در یک ائتلاف حکومتی با لیبرال دموکراتها قرار دارد که روابط دوستانه‌ای با اروپا دارند و این حزب هیچ عنوان علاقه ای ندارد که مناسبات انگلیس با اتحادیه اروپا بار دیگر بازبینی شود.

چنین شرایطی برای کامرون به این معناست که او در هر اظهار نظری که درباره اروپا می‌کند در درجه اول باید سیاست داخلی انگلیس را مورد توجه قرار دهد.