امام جمعه دلفان:
ایران یکی از قدرتمندترین کشورها از لحاظ تجهیزات نظامی است

خبرگزاری فارس: امام جمعه دلفان گفت: ایران اسلامی هم‌اکنون یکی از قدرتمندترین و تاثیرگذارترین کشورها از لحاظ تسلیحات و تجهیزات نظامی در جهان است.

خبرگزاری فارس: ایران یکی از قدرتمندترین کشورها از لحاظ تجهیزات نظامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از دلفان، حجت‌الاسلام محمدتقی صرفی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان دلفان با اشاره به نقش کلیدی جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه گفت: در اجرای موفقیت‌آمیز رزمایش سه روزه پیامبر اعظم 7 باید گفت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل توجهی در عرصه دفاعی داشتند و بعد از جنگ تحمیلی در ساخت بسیاری از تسلیحات و تجهیزات نظامی خودکفا شدند.

وی افزود: واکنش دشمنان به رزمایش موشکی اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گونه‌ای بود که نشان می‌دهد آنها پیام این رزمایش را به خوبی دریافت کردند و با احتیاط بیشتری در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان تردد می‌کنند.

امام جمعه دلفان با تاکید بر اینکه اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران بر پایگاه‌های نظامی آمریکا مستقر در منطقه کامل است، اظهار داشت: رزمایش‌های ‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش از آمادگی کامل جمهوری اسلامی در دفاع از تمامیت ارضی کشور حکایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قدرت بازدارنگی جمهوری اسلامی در منطقه بی‌نظیر است و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به هر تهدید خارجی پاسخی قاطع و پشیمان‌کننده می‌دهند، افزود: از این رو کشتی‌های قدرت‌های جهانی باید به گونه‌ای در آب‌های بین‌المللی خلیج فارس و دریای عمان تردد کنند که حساسیت‌زا نباشد وگرنه هر نوع اقدام ماجراجویانه آنها با پاسخ سخت ایران مواجه می‌شود.

خطیب جمعه شهرستان دلفان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به روز عفاف و حجاب گفت: در چنین روزی بود که رضاخان مزدور به حمایت انگلیس خبیث براى جا انداختن فرهنگ بی‌عفتی و فحشاى غرب بین 2 تا 5 هزار نفر از مؤمنین را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید و به گفته بعضى از شاهدان عینى 56 کامیون جنازه را از مسجد و اطراف آن برگرفتند و در محله خشت‌مال‌ها و باغ خونى مشهد در گودالى ریختند.

وی افزود: در میان جنازه‌هاى شهدا بعضى از زخمی‌های زنده را نیز دفن کردند و بعد هم بیش از 1500 نفر از روحانیون و مردم را بازداشت کردند و به زندان انداختند، عده‌اى هم متوارى شدند که بعداً از ایران به سوى نجف اشرف و جاهاى دیگر گریختند و فرارى شدند.

صرفی‌پور اظهار داشت: تاریخ مسجد گوهرشاد و شهداى آن را باید پاس داشت و با توجه به نامگذارى این روز به «عفاف و حجاب» پوشش و عفاف براى حیات اجتماعى ضرورى است و تمام ادیان آسمانى جامعه بشرى را به سوى آن فراخوانده‌اند و شیطان‌صفتان از طریق جنگ نرم به دنبال از میان برداشتن ارزش‌هاى دینى و فطرى ما هستند.

وی با اشاره به اینکه اگر خانمی به حجابش اهمیت ندهد، رشد نمی‌یابد و در درگاه الهی مقامی پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: ملائکه به این فرد کمک نمی‌کنند و نمی‌تواند مربی خوبی برای فرزندانش باشد.

صرفی‌پور یادآور شد: این فرد آرامش روانی ندارد و از همه مهم‌تر بی‌حجابی و بدحجابی به جامعه آسیب می‌زند، لذا نظام اسلامی مسئول است تا جلوی آسیب‌های برآمده از بی‌حجابی را بگیرد.

امام جمعه دلفان گفت: باید دولت در این زمینه در جلو حرکت علیه بی‌حجابی باشد.

وی افزود: باید مبارزه با بدحجابی را از وزارتخانه‌ها، از دانشگاه‌ها، از صدا و سیما، از سینما، از تربیت بدنی و ورزشگاه‌ها شروع کنند.

صرفی‌پور اظهار داشت: علما و مردم متدین از دولت می‌خواهند به وظیفه‌اش در این زمینه عمل کند.

وی تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید با این آسیب اجتماعی که عامل انحراف جوانان است و بی‌هویتی آنها را در پی‌دارد با جدیت و قاطعیت برخورد کنند.