حجت‌الاسلام ثمری در گفت‌و‌گو با فارس:
اصلاح‌طلبان برای بازگشت به عرصه سیاسی از مردم عذرخواهی کنند

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد عمار گفت: اصلاح‌طلبان برای بازگشت به عرصه سیاسی باید پایبندی‌شان را به گفتمان انقلاب و آرمان امام نشان دهند چراکه در مقطعی حساس با دشمن همراه شدند، لذا عذرخواهی از مردم یکی از راه‌های بازگشت است.

خبرگزاری فارس: اصلاح‌طلبان برای بازگشت به عرصه سیاسی از مردم عذرخواهی کنند

 حجت‌الاسلام علی ثمری رئیس ستاد قرارگاه راهبردی عمار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس درباره نحوه ورود اصلاح طلبان به انتخابات با وجود عدم مرز بندی با جریان فتنه اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند جذب حداکثری باید ملاک ما باشد لذا کسانی که در فتنه 88 خط قرمزها را رد نکرده‌اند ورودشان به انتخابات بلامانع است.

حجت‌الاسلام ثمری با بیان اینکه برخی اصلاح‌طلبان در زمان فتنه خط قرمزها را شکسته و با هدایت اغتشاشگران آب به آسیاب دشمن ریختند، افزود: اصلاح طلبان اگر بخواهند به انتخابات ورود کنند باید مواضع صحیح خود را نسبت به ولایت فقیه و التزام عملی نسبت به آن و همچنین تبعیت از قانون به نمایش بگذارند.

* اصلاح‌طلبان در مقطع حساسی از شعارهای انقلاب کوتاه آمدند

این فعال سیاسی عذرخواهی از مردم به دلیل اشتباهات گذشته را یکی از موارد التزام عملی اصلاح طلبان دانست و افزود: آنها باید پایبندی خود را به گفتمان انقلاب و آرمان امام راحل نشان دهند چراکه در مقطعی حساس از این آرمان‌ها کوتاه آمدند و با دشمن همراه شده و با اظهارات سخیف خود پا را از حد فراتر گذاشتند. بنابراین عذرخواهی از مردم یکی از راه‌های بازگشت به عرصه سیاسی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه فتنه‌گران در سال 88 به خیال اینکه مردم با آنها همراهی می‌کنند به آن فضا وارد شدند و سعی داشتند افکار عمومی را جهت دهند، گفت: طبیعی است که اصلاح‌طلبان باید مرز خود را روشن کرده و برای این اقدامات عذرخواهی کنند.

حجت‌الاسلام ثمری درادامه به انتخابات شوراها اشاره کرد و افزود: باید در انتخابات شوراها مراقب باشیم تا مدیریت شهری به دست کسانی که تعهدی نسبت به انقلاب ندارند، نیفتد چراکه در حال حاضر می‌بینیم که برخی از این مدیران اظهاراتی در تعارض با فرهنگ اسلام بیان می‌کنند.

* برنامه‌ جریان انحرافی برای انتخابات شورای شهر

رئیس ستاد قرارگاه راهبردی عمار با بیان اینکه انتخابات شورای شهر باید به برخورداری از شورایی اسلامی و متناسب با دیدگاه اسلام ختم شود، خاطرنشان کرد: جریان انحرافی علاوه بر انتخابات ریاست‌جمهوری قطعاً برای انتخابات شورای شهر برنامه دارد.